Kurátor/ka - historik/čka (Vsetín)

Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace nabízí ve Vsetíně volnou pracovní pozici "Kurátor/ka - historik/čka". Nástupní mzda je 20 720–31 170 Kč.

Základní informace o pracovním místu

Název pozice:
Kurátor/ka - historik/čka
Obor(y):
Věda a výzkum
Obec:
Vsetín
Mzda:
20 720–31 170 Kč
Směnnost:
Pružná pracovní doba
Minimální vzdělání:
Vysokoškolské
Adresa pracoviště:
Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace
Horní náměstí 2
755 01 Vsetín 1

+420 603 304 911

Další informace o volném místu

KURÁTOR/KA - HISTORIK/ČKA
Doba určitá - zástup za rodičovskou dovolenou
Požadujeme: VŠ vzdělání se zaměřením na památkovou péči, historii či dějiny každodennosti
Odborná publikační aktivita. Řidičský průkaz skupiny B. Znalost práce na PC na velmi dobré úrovni. Aktivní znalost nejméně jednoho světového jazyka, zkušenosti s psaním a vedením projektů výhodou. Komunikativnost, organizační schopnosti, spolehlivost, flexibilita, loajalita, ochota dále se vzdělávat.Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost.
Náplň práce: Tvoří a spravuje svěřené sbírkové fondy MRV zapsané v CES, ve spolupráci provádí inventarizaci sbírkových fondů MRV. Organizuje tuzemské a zahraniční zápůjčky a výpůjčky sbírkových předmětů. Tvoří a organizuje vlastní a vypůjčené náročné nebo víceoborové muzejní výstavy, programy, publikace a instalace zpřístupněných památkových objektů. Provádí plánované změny expozic, včetně posilování interaktivních prvků. Provádí vlastní výzkumy a placené záchranné průzkumy prostředí ve sběrné oblasti Muzea, spolupracuje s odborníky v muzeích, univerzitách či ústavech v oblasti svého oboru. Usiluje o získání projektů, grantů a zakázek, sponzorských darů a dalších forem podpory k činnosti Muzea. Spolupracuje a provádí vlastní propagační a odbornou publikační činnost v regionálních a celostátních periodikách a sdělovacích prostředcích a periodikách vydávaných Muzeem při popularizaci a propagaci muzejních programů, výstav a výsledků své odborné činnosti. V rámci odborně výzkumné činnosti se autorsky podílí na vydání minimálně 1 příspěvku v odborném recenzovaném periodiku s právem zápisu do RIV ročně. Tvoří, připravuje a realizuje vzdělávací programy pro jednotlivé cílové skupiny. Účastní se tvorby, přípravy a realizace muzejních akcí pro děti a veřejnost.
Nabízíme: Platové zařazení: 11. platová třída dle platných platových předpisů pro zaměstnance ve veřejných službách a správě (Příloha č. 1 k nařízení vlády č. 341/2017 Sb.), stravenky, podniková mobilní síť.
První kontakt: Motivační dopis, strukturovaný životopis, kopii o nejvyšším dosaženém vzdělání, zaslání pdf souboru s diplomovou prací/pracemi, zpracovanou představu (vizi) o práci na pozici kurátora - historika v rozsahu max 1 strana A4 zasílejte na e-mail: spitzer@muzeumvalassko.cz, do předmětu zprávy uveďte výběrové řízení - historik nebo poštou na adresu Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace, Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín.
Ov.: 8.10.

Kontakt na zaměstnavatele

RNDr. Lukáš Spitzer, PhD.
+420 603 304 911
spitzer@muzeumvalassko.cz

Rozšiřte nabídku práce dál


Poslední změna: 9.10.2019